iphone 6s plus dokunmatik sorunu

iPhone 6s plus dokunmatik sorunu çözümü Navitekno’da.iPhone 6s plus cihazlarda cihazınızın dokunmatiğinde sorun çıkabiliyor.Bunun nedeni dokunmatik entegresinin arıza yapmış olmasıdır.Arızalı parçayı değiştirerek sorun çözülüyor.Cihaz eskisi gibi çalışıyor.İzmir cep servis firması olarak tüm arızalı entegreleri tamir ediyoruz.

iPhone 6 dokunmatik çalışmıyor ise bu durumun iki sebebi bulunmaktadır. İlk sebebi yazılımsal ikinci sebebi ise donanımsaldır. Yazılımsal sorun, birazdan paylaşacağımız çözüm ile kolaylıkla ortadan kaldırılabilirken, donanımsal sorunlarda teknik servis hizmeti alınması gerekmektedir. Şimdi dilerseniz dokunmatiğin hiç çalışmamasına sebep olan bu iki durumun çözüm yolları vardır. iphone 6s plus dokunmatik sorunu iki maddede açıklanıyor.

YAZILIMSAL DOKUNMATİK SORUNU ÇÖZÜMÜ

Yazılımsal olarak yaşanan dokunmatik ekranın çalışmaması sorununun çözüm yolu aslında oldukça basittir ve sizler tarafından kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir. iPhone 6’da bulunan yan tuşa (uyku/uyandırma) ve orta tuşa (ana sayfa) aynı anda basılı tutunuz. Bu basılı tutma süresi APPLE logosu gelesiye kadar devam etsin. Telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Açıldığında dokunmatik çalışıyorsa eğer bir anlık donmadan kaynaklıdır.

DONANIMSAL DOKUNMATİK SORUNU ÇÖZÜMÜ

iphone 6s plus dokunmatik sorunu, dokunmatik ekranın çalışmama sorununun bir diğer sebebi ise donanımsaldır. Telefonunuzun darbe alması, iç ekranda yaşanan çatlamalar, ekran dokunmatik soketinin yerinden çıkması, dokunmatik alanın zarar görmesi sonucu dokunmatiğiniz çalışamaz hale gelebilmektedir.

İPHONE 6S PLUS DOKUNMATİK SORUNU

Dokunmatik alanda yaşanan problemlerin bir diğer sebebi ise tamamen ekrandan kaynaklanmaktadır. Alınan darbeler sonucunda ön cam ile iç ekran arasındaki dokunmatik alan işlevini yitirmiş olabilir. Böyle bir sorun ile karşılaşılıyorsa direk ekran değişimi yapılması gerekmektedir.

Dokunmatiği hiç çalışmayan iPhone 6 telefonları teknik servisimize geldiğinde ilk olarak sorunun kaynağı bulunur. Tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda dokunmatiği çalışmayan cihazın ekranı sökülür. Bu aşamada özel ekipmanlar kullanılmaktadır. İlk olarak ekran dokunmatik soketinin yerinden çıkmasından dolayı mı bu sorunun kaynaklandığına bakılır. Ardından özel teknisyen mikroskopu ile ekran incelenir. Bu incelemede iç ekranda kırılma ya da çatlama varsa tespit edilir.

iphone 6s plus dokunmatik sorunu ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Müşteri destek hattı 0 232 700 0728 – 0 530 127 7728 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın