Anakart OnarımıNavitekno Teknik Servis

cep telefonu anakart onarımı
areas of expertise
 • Cep telefonu anakart onarımı
 • Entegre değişimi
 • Anakart değişimi
 • Anakart onarımı
 • U2 değişimi
 • Devre değişimi
 • izmir cep servis
education
 • Samsung,Iphone,LG,Sony,
 • Lenova,Casper,vadofone,Turkcell
 • HTC,Huwaie,General mobile,Asus,Motorola
 • Casper,Asus zenfon,Note2,Nokia
 • Vestel,Asus,Toshiba,Dell,Expria

CEP TELEFONU ANAKART ONARIMI

Cep telefonu anakart onarımı  telefonumuzda ki tüm donanımları, üzerinde bulunan bağlantı portları ile bağlı bulunduğu, cep telefonlarının ve bilgisayarların ana parçasıdır. Akıllı telefonlarda sıklıkla yaşanan anakart sorunları gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Akıllı Telefonlarda Ana kart Sorunu Nedir?

Telefonumuzda ki işlemci, ram, kamera ve hafızası anakartın üzerinde bulunan portlar ile ana karta bağlıdır ve bu donanımlar anakart sayesinde çalışmakta ve diğer donanımlar ile birlikte ortak işlemler yapmaktadır. Ana kartımız arızalandığında telefonumuz açılmayacak ve hiç bir işlem yapmayacaktır.

Anakartın yanma sebebi,Sıvı teması,Darbe ve düşürme,Yazılım çökmesi,Yüksek Voltaj bu sebeplerden cihazınız açılmaz.

Sıvı teması; Sıvı alması durumunda, telefonumuz açılmayacak ve ana kart gibi diğer donanımlarda arıza görecektir.Telefonunuza  ter ve sıvı temasından korumamız gerekmektedir. Sıvı temasına maruz kalan telefonların ilk önce bataryasını çıkarmalıyız. Daha sonra telefonu temizlemeli ve kurutma işlemleri yapmamız gerekmektedir. 12-24 saat telefonu hiç bir şekilde açmadan kurumasını beklemeliyiz.cep telefonu anakart onarımı yapılması gerekiyor.

Yüksek voltaj: Yüksek akıma, yüksek voltaja maruz kalmış telefonların anakartları hasar görmektedir. Genellikle şarj aletlerinin bozulması sonucu telefonlar yüksek akıma maruz kalmaktadır. Şarj aletinizin bozuk olduğunu anlamak için bir kaç seçenek bulunuyor. Telefonunuz zamanla yavaş şarj olmaya başlar. Genellikle LG akıllı telefonlar yavaş şarj uyarısı vermektedir. Böyle durumlarda şarj aletini değiştirmenizi öneririz. Uyarı vermeyen telefonlar, uzun süre şarj aletine bağlı kalmasına rağmen eski performansı vermiyorsa, şarj aletimizi değiştirmemiz gerekmektedir.

Darbe ve düşürme: Yüksek bir yerden zemine düşmesi sonucu anakart arızası oluşabilir. Telefon ile konuşma esnasında kulak ve bel yüksekliğinde sert bir zemine düşmesi sonucu anakartımız da bulunan kılcal elektronik akım yolları zarar göreceğinden, bu sorun meydana gelebilir. Genellikle ilk başlarda telefon çalışmaya devam etse de, zamanla zarar gören parçalar, titreşimler ve ufak darbeler sonucu anakartı bozabiliyor.

Yazılım çökmesi: Tüm telefonlarda mevcut bir yazılım yüklüdür. LG akıllı telefonlar Android işletim sistem ile çalışmaktadır. Bu yazılımlar, işletim sistemleri sürekli güncellenmektedir. Anakart arızası yaşanan LG G4’ler genellikle Android 6.0 işletim sistemini kullanılmaktadır. Servis de anakart arıza ile tamir görmüş bazı telefonlar için servis, Android 6.0 yazılımının tekrar yüklenmemesini tavsiye ediyor. Ayrıca telefonunuza yükleyeceğiniz harici yazılımlar ile telefonunuzun anakartına hasar verebilirsiniz. Güvenmediğiniz yazılımları rom’ları telefonunuza yüklemeyiniz.

Navitekno teknik servisimize gelen cihazların anakart arızası varsa önce ücretsiz arıza tesbiti yapıyoruz.Arıza tesbitinden sonra müşterilerimize bilgi veriyoruz.Daha sonra cep telefonu anakart onarımı yapıyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz.

Cihazınız hakkında bilgi almak istiyorsanız!

Günümüzde her işletmenin bir ihtiyacı olarak görülen web sitesi aynı zamanda internet kullanıcıları ile işletmeleri buluşturan bir satış ortamı haline gelmiştir. Profesyonel anlamda kalite açısından ön planda bir web sitesini hazırlamak için bilmeniz gereken..

placeholder
Web Tasarım Aşamaları
Navi Tasarım, Web Tasarım Hizmetleri

Cihazınızın durumunu öğrenmek istiyormusunuz?