Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme,Apple iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefon, tablet, müzik çalar gibi herhangi bir mobil cihazınız var ve yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan ötürü cihazı sıfırlamak istiyorsanız bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Apple ürünlerinde diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi donanımdan format seçeneği yoktur. Yani herhangi bir nedenden dolayı cihaza erişim sağlayamıyorsanız, cihazı tuşlarla formatlayamazsınız! Apple ürünlerinde cihazı sıfırlamak için ya menüye erişebiliyor olmanız ya da iTunes üzerinden yazılım yüklemesi yapmanız gerekir.

Anlatacağımız yöntem iPhone 3, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6/6 Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8Plus ve iPhone X gibi tüm Apple marka akıllı telefonlar ile iOS işletim sistemi kullanan tüm mobil ürünleri için geçerlidir!

Eğer Apple cihazınızda bağlı bir hesap varsa ve ‘iPhone’umu Bul’ özelliği açıksa işlem sonrası, kurulum sırasında bu bilgilerin girilmesi gerekir! Yani sıfırlama, yazılım yükleme işlemleri Apple ya da iCloud hesabı varsa bu hesaplar kalkmayacaktır! 

Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

iPhone gibi iOS işletim sistemi kullanan tüm ürünlerde sıfırlama işlemi için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm içerik ve ayarları sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz. Bunun için sizden telefona bağladığınız Apple kimliği ve şifresi istenebilir. Unuttuğunuz taktirde sıfırlama işlemi yapamazsınız. Bu yüzden Apple kimliğinizi yoğun olarak kullanmıyorsanız, bir kenara kaydetmekte fayda var.

Diğer bir seçenek ise yukarıda da belirttiğimiz gibi iTunes üzerinden yazılım yüklemesi yapmak. Bu yöntem ön belleği de temizleyeceğinden cihazın daha verimli çalışmasını sağlar ve aynı zamanda en güncel yazılımı da cihaza yükler. Bunun için öncelikle iTunes programını indirin ve kurun.

Daha sonra veri kablosunu bilgisayara bağlayın ve bekleyin. Cihazı kabloya bağlamadan önce kurtarma moduna(recovery mode) almalısınız.

 Bir cevap yazın